Marcelka hledá nový domov!


Plna odhodlání najít hřejivý domov a zároveň být prospěšná těm, kteří takové štěstí dosud nemají. To je ona!

Seznamte se s benefičním projektem, který pomůže rozzářit hvězdičky v očích dětí z Dětského domova v Plumlově. V našem vozovém parku našla před nedávnem útočiště oranžová Škoda 105 L nazývaná Marcelka. V Cestuj-klasikou.cz už dávno víme, jak je kouzelné dělat druhým radost. Proto se Marcelka stala poslem tohoto úkolu a čeká, až se o ni poperete!

Zúčastněte se online aukce o krásnou Marcelku. 100 % výtěžku věnujeme Dětskému domovu v Plumlově.

Marcelka a děti z Dětského domova v Plumlově

Aukce proběhne od 24. 12. 2016 od 10:00 hodin do 31. 12. 2016 do 10:00 hodin.

Záštitu nad akcí převzalo Zdravé město Prostějov, s nímž jsme už v minulosti spolupracovali např. na Dni seniorů.

Jakými parametry se Marcelka pyšní

Je to pětimístná oranžová Škoda 105 L. Do silničního provozu poprvé vyjela v únoru 1983. Za svůj život má v kolech 105 tisíc kilometrů. Ano, zážitků je nad hlavu. O některé se níže podělíme.

Díky výbavě "L" má nejen nastavitelná opěradla předních sedadel, ale dokonce i manuálně stahovatelná zadní okna. Pohodlíčko i oblíbená chvilka posilování vás tedy nemine. Jízda bude pěkně vyvážená.

Marcelka má z továrny postaráno o vyhřívání zadního okna. Jiné „moderní” vymoženosti už ale nenajdete. Přední pásy jsou nenavíjecí, hlavové opěrky a otáčkoměr schází. Na skle je však vylepen „rádce řazení“. Duch 80. let na vás dál dýchne z původní karoserie, originálních agregátů i dobové poznávací značky.

V jaké je Marcelka kondici

Marcelka je po celkovém servisu, který absolvovala v tomto roce. Mimo jiné jsme repasovali hlavní brzdový válec, vyměnili spojkovou lamelu, svislé čepy a seřídili geometrii. Vyměnili jsme filtry, oleje a celou ji promazali.

Ekodaň má zaplacenou a STK platnou do října příštího roku. Je tedy plně připravená vyjet znovu do světa.

Podívejte se na kompletní fotogalerii »

Jaký bude Marcelčin další příběh?

Marcelka u nás dočerpala potřebnou energii a je bez starostí pojízdná. Dostala se až tak daleko, že může odstartovat novou životní etapu. Jestli si zaslouží nový kabát nebo se bude blýskat v železné patině záleží na plánech a vkusu nového majitele. Jsme připraveni Marcelku vyladit, jak se vydražiteli zlíbí. Provádíme kompletní i dílčí renovace klasických strojů. Pokud se rozhodnete tuto dámu získat a posléze se pustit do úprav, uděláme vše pro to, abyste s Marcelkou prožili ty nejšťastnější chvíle. Navíc, uděláte šťastnou i spoustu dětských dušiček. A za to vám předem moc děkujeme.

Marcelčiny zážitky

Lukáš Krpálek

Lukáš Krpálek
provozovatel Cestuj-klasikou.cz

„Vím, co to je sběratelská vášeň. Obstaral jsem si první auto, které sotva jezdilo a za dobu postupné renovace jsem se do něj zamiloval. Další stroje se pak hledaly samy. Byla to láska na první pohled. Tak jsem se stal nadšeným veteránistou a drží mě to dodnes. Marcelka má ty nejlepší předpoklady stát se první vlaštovkou nové vášně.”

Eva Sachrová

Eva Sachrová
dlouholetá řidička Marcelky

„Mnoho let jsme s dcerou toto krásné vozítko užívaly. Již v dětství ji v něm vozili naši příbuzní, Kopřivovi, do školky. Mám obrovskou radost, že naše Marcelka může opět posloužit dětem. Myslím, že to je nádherné gesto současného majitele. Novému majiteli přeji, aby si dokázal na mou duši užít nejen to, že vlastní krásné retro auto, ale i, že přispěje na dobrou věc. O Vánocích je to o to hezčí pocit.”

Zdeněk Kopřiva

Zdeněk Kopřiva
původní majitel Marcelky

„V 83. jsem to auto kupoval. Čekal jsem na něj rok a půl, a najednou tu bylo. Hned jsme jí začali říkat Marcelka a já začal jezdit. Ze začátku mi to dalo trošku zabrat, protože jsem měl čerstvý řidičák. Byly to ale krásné chvíle. Jezdili jsme pak se ženou a vnoučaty po hradech, zámcích a vykoupat se. Vnučky nám po cestě zpívaly, moc rád na to vzpomínám. Každý rok po 25 let jsme s manželkou jezdili na chalupu na Šumavu. Nikdy nás nezklamala. Prožili jsme s ní nádherný život.”


Cestuj-klasikou.cz

Zdravé město Prostějov

Optimal Marketing


Webdesign: Jan Zatloukal